Megjelent a GINOP Plusz-1.4.3-24 kódszámú KKV Technológia Plusz Hitelprogram

Megjelent a GINOP Plusz-1.4.3-24 kódszámú KKV Technológia Plusz Hitelprogram azon hazai mikro-, kis- és középvállalkozások részére, amelyek rendelkeznek legalább 1 teljes lezárt üzletiévvel, és legalább 5 fő a foglalkoztatotti létszámuk.

Megjelent a GINOP Plusz-1.4.3-24 kódszámú KKV Technológia Plusz Hitelprogram azon hazai mikro-, kis- és középvállalkozások részére, amelyek rendelkeznek legalább 1 teljes lezárt üzletiévvel, és legalább 5 fő a foglalkoztatotti létszámuk. A Hitelprogram teljes keretösszege 155,54 milliárd Ft, melyet az MFB Pont Plusz hálózaton keresztül, többek között a Gránit Bank megkülönböztetett fiókjaiban lehet majd elérni. A konstrukció rendkívül kedvező az érintett vállalkozások számára, hiszen nulla százalékos fix kamat mellett kedvező finanszírozással tudnak megvalósítani új fejlesztéseket, értéknövelő beruházásokat. A hitel Budapest kivételével az ország egész területén felhasználható, a keretösszeg legalább 65%-ából pedig a négy leghátrányosabb helyzetű régióban, azaz a Dél-Alföldön, a Dél-Dunántúlon, az Észak-Alföldön, illetve Észak-Magyarországon projektet megvalósító vállalkozások részesülhetnek.

A 2021-2027-es uniós finanszírozási ciklusban a visszatérítendő pénzügyi források közül elsőként, április 30-tól, a GINOP Plusz program 1. prioritásához tartozó KKV Technológia Plusz Hitelprogram (GINOP Plusz-1.4.3-24) lesz igényelhető. A március 28-án hivatalosan is közétett Felhívásnak megfelelően a hitelprogram célja:

  • a hazai kkv-k termelékenységének és hozzáadott értékének növelése a technológiai és szervezeti megújítás támogatásán keresztül,
  • további cél a vállalkozások korszerű termék- és szolgáltatásfejlesztési képességének megteremtése, bővítésének támogatása,
  • lehetővé téve megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazására vonatkozó energiahatékonysági beruházásokat is.

A KKV Technológia Plusz Hitelprogram támogatja a vállalkozások olyan beruházásait, ahol a cégek rövid- és középtávon bevételt termelő, megtérülő technológiákba fektetnek be, azonban a tőke- és hitelpiaci feltételek eddig akadályozták a finanszírozást.
A hitelkérelmeket 2024.04.30. és 2024.12.30. között lehet majd benyújtani a kijelölt MFB partnerek fiókjában. Egy vállalkozás összesen egy db kérelmet nyújthat be, melyben legalább 10 000 000 Ft-ot, de maximum 100 000 000 Ft-ot igényelhet. A Hitelprogram keretén belül megvalósított projekt összes elszámolható költségének legalább 10%-át (beruházási támogatás esetén legalább a 25%-át) saját forrásként szükséges biztosítani, emellett pedig az elvárt fedezettség mértéke 50% (lehet ingóság, ingatlan, kezesség stb.). A projektet annak megfelelően szükséges megtervezni, hogy maximálisan 18 hónap alatt meg tudják valósítani a pályázók, továbbá figyelembe kell venniük a költségvetés megtervezésekor a Pályázati Felhívásban meghatározott költségkorlátokat. A hitelösszegekre kiszabott futamidő 2-10 év lehet az alábbiak szerint:         

  • 2 év az 50%-os amortizációs kulcs alá tartozó eszközök esetén
  • 3 év a 33%-os amortizációs kulcs alá tartozó eszközök esetén
  • 4 év a 25%-os amortizációs kulcs alá tartozó eszközök esetén
  • 5 év a 20%-os amortizációs kulcs alá tartozó eszközök esetén
  • 7 év a 14,5%-os amortizációs kulcs alá tartozó eszközök esetén
  • 10 év a min. 10%-os mértékű megújuló energiával kapcsolatos beruházást is tartalmazó projekt esetén, amennyiben a kivitelezéssel érintett ingatlan is bevonásra kerül a fedezeti körbe.

A támogatott hitelösszeget az alábbi tevékenységekre fordíthatják a pályázó vállalkozások:

  • Eszköz beszerzés legalább az összes elszámolható költség 50%-a értékben: technológiai korszerűsítést eredményező új, egyenként minimum nettó 200.000 Ft értékű eszközök, gépek. Kizárólag a Felhívás 1. számú mellékletben található Vámtarifa szám (VTSZ) listán szereplő tételek szerezhetőek be.
  • IKT eszköz beszerzés a tárgyi eszközbeszerzés költség kategórián belül maximum 30% mértékben: hardver, hálózati és telekommunikációs eszközök. Kizárólag a Felhívás 1. számú mellékletben található Vámtarifa szám (VTSZ) listán szereplő tételek szerezhetőek be.
  • Elektromos jármű beszerzése a tárgyi eszközbeszerzés költség kategórián belül maximum 50% mértékben: legfeljebb 1 db jármű szerezhető be (nettó 11,5 – 25 millió Ft nettó áron).
  • Immateriális javak beszerzése legfeljebb az összes elszámolható költség 10%-a mértékig: Felhívás 2. számú melléklete szerinti TESZOR lista alapján. Önállóan nem, kizárólag a tárgyi eszköz beszerzéshez kapcsolódóan elszámolható.
  • Megújuló energiaforrást hasznosító technológia és megújuló energiatermelő eszköz legfeljebb az összes elszámolható költség 30%-a mértékig.
  • Egyéb mérnöki és szakértői díjak, tanácsadási költségek, képzéshez kapcsolódó költségek, melyek együttesen nem haladhatják meg az összes elszámolható költség 5%-át: fordítás, tolmácsolás, lektorálás, szakértői díj, akkreditációs, minősítési díjak, képzéshez kapcsolódó díjak (bérletidíj, oktatás díja stb.).
  • Minőség-, környezet- és egyéb irányítási rendszerekhez kapcsolódó költségek, melyek nem haladhatják meg az összes elszámolható költség 2,5 %-át: Minőségellenőrzéssel és tanúsítással kapcsolatos szolgáltatások költsége, minőséget tanúsító címkék használatával kapcsolatos költségek.

forrás: https://www.portfolio.hu/bank/20240328/itt-az-uj-kamatmentes-hitel-a-cegeknek-meghirdettek-a-felteteleket-677605

2024.04.05

További hírek

Jedlik Ányos Energetikai Programot indít az Energiaügyi Minisztérium
2025.03.21

Jedlik Ányos Energetikai Programot indít az Energiaügyi Minisztérium

Lantos Csaba energiaügyi miniszter 2025. márciusában bejelentette a Jedlik Ányos Energetikai Programot, amelyen belül összesen 440 milliárd forint keretösszegben, 10 területet érintő pályázatot tervez kiírni vállalati fejlesztésekre...

Megfizethető Energiáról szóló Akcióterv – Európai Bizottság közleménye
2025.03.07

Megfizethető Energiáról szóló Akcióterv – Európai Bizottság közleménye

2025. február 26-án az Európai Bizottság bejelentette a Megfizethető Energiáról szóló Akciótervét, amely nyolc fő intézkedési terület mentén csökkentené az energiaköltségeket, gyorsítaná a megújulók terjedését, és erősítené az ellátásbiztonságot.

„A megújulóenergia-termelés jövőjéről szélesebb perspektívában gondolkodjunk”
2025.02.21

„A megújulóenergia-termelés jövőjéről szélesebb perspektívában gondolkodjunk”

A Magyar Megújuló Energia Szövetség (MMESZ), melynek elnökhelyettese Fehér Róbert, a 8G Energy Zrt. vezérigazgatója, legutóbbi közleménye, valamint a szervezet honlapján elérhető célkitűzések szerint fontos...

Módosította a kormány a KÁT rendszerek árazását
2025.02.07

Módosította a kormány a KÁT rendszerek árazását

Felfüggesztésre került a Kötelező Átvételi Rendszer (KÁT) inflációkövető árazása, mely a 2025.01.31-én éjjel megjelent kormányrendeletben (7/2025. (I. 31.)), valamint az Energiaügyi Minisztérium közleményében került megfogalmazásra.

Újabb áramfogyasztási rekord Magyarországon
2025.01.31

Újabb áramfogyasztási rekord Magyarországon

Korábban beszámoltunk már arról, hogy Magyarországon sorra dőlnek meg az áramfogyasztási rekordok, legutóbb 2024 novemberében írtunk a témáról

Kérjen ingyenes ajánlatot!
Ajánlatkérés